“EUROPA – PREZENT ȘI VIITOR”

În data de 21 iunie 2019, începând cu ora 10.00, la sala “Stefan cel Mare” din Cercul Militar Național (intrarea dinspre Bulevardul Kogălniceanu), Asociația Consilierilor Juridici “Fidelis Legis”, împreună cu Direcția pentru relația cu parlamentul din Ministerul Apărării Naționale și Direcția juridic, legislație și contencios din Ministerul Afacerilor Externe organizează o masă rotundă cu tema “EUROPA – PREZENT ȘI VIITOR”. Pe timpul activității vor fi prezentate aspecte referitoare la funcționarea instituțiilor europene, precum și principalele aspecte privind securitatea în contextul construcției europene.

Vor susține prelegeri personalități cunoscute pe plan național și internațional, precum prof.univ.dr. Augustin Fuerea și lectorul univ.dr. Gabriel Mincu.

După activitate, în jurul orei 13.00 va avea loc adunarea generală a Asociației Consilierilor Juridici “Fidelis Legis” și, ulterior, examentul de definitivare ce va fi susținut de către consilierii juridici stagiari.
După încheierea mesei rotunde, se poate achita cotizația pe anul în curs, precum și pe anii anteriori.
Vă adresăm rugămintea de a da curs invitației de a paticipa la activitățile organizate în data de 21 iunie.

Conducerea Asociației Consilierilor Juridici “Fidelis Legis”