Cine face parte din Asociatia consilierilor juridic FIDELIS LEGIS?

Home / Cine face parte din Asociatia consilierilor juridic FIDELIS LEGIS?

Consilierii juridici pot constitui asociatii profesionale in scopul apararii si promovarii intereselor profesionale, in conditiile legii privind asocierea si constituirea persoanelor juridice.

(Legea nr. 514/2003 privind organizarea si exercitarea profesiei de consilier juridic, art. 5)

 

Consilierii inscrisi in asociatia noastra lucreaza in urmatoarele institutii: Ministerul Apararii Nationale,  Agenţia pentru Protecţia Mediului, Ministerul Agriculturii, Pădurilor şi Dezvoltării Rurale, Ministerul Administratiei si Internelor, Secretariatul General al Guvernului, Direcţia sanitar-veterinară şi pentru siguranţa alimentelor, Ministerul Afacerilor Externe, Ministerul Justitiei si Libertatilor Cetatenesti precum si in sistemul privat.