ANUNŢ – Privind 3.5% din impozitul pe venit pe anul 2019

Stimați colegi,

Vă invităm să donați 3.5% din impozitul pe venit pe anul 2019 către ASOCIAȚIA CONSILIERILOR JURIDICI “FIDELIS LEGIS”, completând PUNCTUL I din formularul atașat și semnând în stânga jos, la rubrica “Semnatura contribuabil”.

Declaratia 230 se poate depune personal la registratura organului fiscal în a cărei rază teritorială contribuabilul are adresa unde își are domiciliul, sau expediată prin poștă, cu confirmare de primire, până la data de 25.05.2020 (conform prevederilor Ordonantei nr. 6/2020).

În cazul personalului militar, declarația trebuie depusă la structura financiară a unității, urmând ca aceasta să le expedieze organelor fiscale.

În măsura în care doriti, Asociația consilierilor juridici “FIDELIS LEGIS”, poate depune/expedia declarația dvs., dupa primirea prealabilă a acesteia, cu condiția ca documentul să fie trimis nu mai tarziu de 04.05.2020, pe adresa: Ministerul Apărării Naționale, Direcția pentru relația cu Parlamentul, str. Izvor nr. 110, sector 5, București, cod 050561.

Cu stimă,

PRODECANUL ASOCIAȚIEI CONSILIERILOR