Concurs de articole cu tematica juridica

Home / Concurs de articole cu tematica juridica

Asociaţia Consilierilor Juridici „Fidelis Legis” organizează un concurs de articole cu tematică juridică, cu premii în bani şi obiecte.

La acest concurs pot participa membrii asociaţiei, data limită de depunere a articolelor fiind 20.02.2015. Articolele (între 2 şi 4 pagini) vor fi redactate în Microsoft Word (mărime caracter 12, font Times New Roman, cu diacritice) şi pot fi transmise până la data specificată la adresa de e-mail contact@asociatiafidelislegis.ro, cu menţiunea “pentru concurs”.

Articolele înscrise în concurs vor fi evaluate de către un juriu numit de Comitetul Director al asociaţiei.

Cele mai bune articole vor fi publicate în revista LEX, iar primele 3 vor fi premiate în bani şi obiecte de către Asociaţia Consilierilor Juridici „Fidelis Legis”.